Fergeteges hangulatot teremtett a szentesi Kalungu Ütőegyüttes február 7-én a PMK színháztermében, több száz diák ismerhette meg különleges világukat és tölthetett el egy valóban önfeledt, kalandos, élménygazdag órát a zenei stílusok közt. A Filharmónia Magyarország ifjúsági bérletsorozata folytatódik, legközelebb a Zűrös Banda érkezik.
A dobok dübörgése, az élet lüktetése – az előadás címe tökéletesen festi le a csütörtöki hangulatot. Két időpontban több mint 500 gyermek töltötte meg intézményünk színháztermét február 7-én délelőtt, a Filharmónia Magyarország Orosházán is népszerű ifjúsági bérletsorozata keretében az idén jubiláló, fennállásának 15. évfordulóját ünneplő Kalungu Ütőegyüttes hívott zenei utazásra. Stílusokban, hangszerekben bővelkedő, a gyermekek nyelvén szóló interaktív előadással érkeztek, és a siker nem is maradt el.
– Nagyon sokat játszunk különböző zenei stílusokat. Az afrikai, törzsi zenéből eredeztetjük a dobolásunkat, de természetesen szeretjük és hallgatjuk a klasszikus és modern zenét is, hozzátéve kreatív zenei dolgokat, például a hordókon játszva. Ez egyfajta zenepedagógia is, az élőzenével lehet a legjobban a zenehallgatásra ösztönözni a gyerekeket, hiszen itt látják, hogy valami megszületik a színpadon. Nagyon örülünk, hogy ide eljutottunk és gyerekeknek játszhatunk – emelte ki Bubla Bence, a jelenlegi (Bubla Bence, Mészáros László, Takács Ádám, Tóth Gellért, Bereczky Zsolt) felállásában 2004 óta működő szentesi zenekar vezetője, műsorukat Ágoston Georgina énekkel színesítette.
A Filharmónia Magyarország ifjúsági bérletsorozata országos viszonylatban mintegy 250 településen nyújt különleges hangversenyeket, egy-egy bérlet keretében három előadást kínál különféle zenekari felállásokkal, kiváló művészekkel. Decemberben a Fool Moon énekegyüttes lépett fel a PMK-ban (is), a Kalungu mostani produkcióját pedig a Zűrös Banda követi Népzene szárnyán a Balkántól Magyarországig címmel.
– A Filharmónia Magyarország arra esküdött fel, hogy a fiatalokat is bevonjuk a komolyzene szeretetébe. Ez most nem feltétlenül klasszikus komolyzenét jelent, nem egy hegedűvel állnak ki, a mai napon épp ütőhangszerekkel populáris zenét játszanak. Ennek egyetlen oka van: igazodunk a gyerekek ízléséhez. Lépésről lépésre vezetjük be őket a zene szeretetébe, egyre mélyebbre megyünk és jutunk el végül a komolyzenéhez. Orosházán szerencsére sok zeneszerető gyermek és pedagógus van, több iskolába is eljuttatjuk a műsort, amit nagyon élveznek a diákok – emelte ki portálunknak Fekete Kata, a Filharmónia Magyarország Nonprofit Kft. Békés megyei irodájának vezetője.
A Kalungu Ütőegyüttes nem csak Orosházán, Békés megye számos településén lépett fel nagy sikerrel a héten, és mutatta be különleges hangszereiket és zenei világukat a diákoknak. És hogy mi is az a kalungu? Egy afrikai hangszer, másnéven „beszélő dob”, részletek és további információk a szentesi zenekarról internetes oldalukon, a www.kalungu.hu weboldalon érhetők el.