Január 21-én este Nyáry Krisztián és Náray Erika egy különleges előadással lépett a PMK színpadára, a program előtt átadtuk a Petőfi emlékérmet. Idén Benkőné Bódi Ildikó vehette át az elismerést, aki évek óta kulcsfontosságú munkát végez a művelődési központban.
A magyar kultúrtörténet legszebb vagy épp legérdekesebb szerelmes levelei és azok keletkezésének történetei kaptak helyet Nyáry Krisztián „Írjál és szeressél” című könyvében. Ezekből válogatva született meg a Borítékolható szerelem című előadás Nyáry Krisztián és Náray Erika előadásában, melyet korabeli dalokkal színesítve három fantasztikus zenész kíséretében mutattak be január 21-én, Orosházán – a Petőfi Művelődési Központ (PMK) a magyar kultúra napja alkalmából szervezte a rendezvényt, melyet sokan választottak péntek esti programnak.
Az izgalmas időutazás a szerelmi kapcsolatok időtlenségében mutatta meg a nézőknek a szerelmes Móricz, Karinthy vagy éppen Kosztolányi emberi arcát. Az idézett levelek és a felcsendülő dallamok izgalmas gondolati ívét festették fel a szerelem természetének, és mutatták meg azt, hogy a legnagyobb íróink is hasonló utat jártak be, mint bárki, aki a szerelem vizeire evez.
A különleges előadás előtt Lajti Tímea, a Petőfi Kulturális Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője köszöntötte a kultúra területén tevékenyen dolgozó kollégákat, és adta át a Petőfi emlékérmet. Az elismeréssel azokat ismerjük el, akik intézményünk kultúraközvetítő, értékteremtő munkáját hosszú időn keresztül segítik, időnként az első vonalban, máskor „a színfalak mögött”. Idén Benkőné Bódi Ildikó vehette át az elismerést, aki 2017 óta kulcsfontosságú munkát végez a művelődési központban.
– Elismert kollégánk feladata igen összetett: ő az, aki kapcsolatot tart a társszervezőkkel, összefogja terembérletes programjainkat, közösen dolgozik együttműködő partnereinkkel, mindemellett biztosítja a hátteret nap mint nap annak érdekében, hogy a művészeti csoportok, alkotó körök, egyesületek találkozói és próbái zökkenőmentesen megvalósuljanak. Összefogja az ügyfélkapcsolatokért felelős kollektívát, a technikai munkatársakat, miközben tapasztalataival, ötleteivel – a kötelező feladatain túl – a kulturális szervezésben is aktív szerepet vállal – emelte ki az ügyvezető.
A Petőfi emlékérmet Rajki László orosházi származású szobrászművész 1983-ban készítette, a költő születésének 160. évfordulóján. Sajtóhíradásból tudjuk, hogy 1986-ban adták át először, 2020-ban ezt a hagyományt élesztette fel a PMK Orosháza.